aparat

مراسم چهلم شهدای خدمت

مراسم چهلمین روز شهادت آیت الله رئیسی و همراهان ایشان در سانحه سقوط بالگرد ؛ پنجشنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ در مصلی تهران و هم‌زمان درسراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایسنا،  یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور که برای افتتاح سد مرزی «قیز قلعه‌سی» به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، به علت سانحه‌ای که برای بالگرد حامل وی و همراهانش رخ داد،‌ به شهادت رسید. آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی سردار سیدمهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سید طاهر مصطفوی، سرهنگ خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی از دیگر شهدای این حادثه بودند.

در مراسم چهلمین روز شهدای خدمت که با تلاوت قرآن، مداحی و سرود آغاز شد، سخنرانی سیدحسن نصرالله پخش می‌شود.

هم چنین جمیله علم‌الهدی همسر رئیس‌جمهور در این مراسم که قشرهای مختلف مردم و مسئولان در آن حضور دارند سخنرانی خواهد داشت.

برنامه دوم هم سه شنبه ۱۲ تیر در مشهد برگزار می‌شود. در تبریز هم امروز از طرف خانواده استاندار و امام جمعه مراسمی روز پنجشنبه برگزار می‌شود.

هفته آینده، خانواده شهید رئیسی برای تشکر از مردم و دولتمردان عراق و حضور در مراسم های یادبود رئیس‌جمهور به این کشور خواهند رفت.

امروز صبح مراسم یادبود شهید امیرعبداللهیان در حرم عبدالعظیم با حضور خانواده این شهید برگزار شد.

رونمایی از آثار فرهنگی و برگزاری  نمایشگاه‌های عکس از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این روزها بوده است. اقلیت‌های دینی هم برنامه‌های بزرگداشت شهدای خدمت برگزار کرده‌اند.

وزارت خارجه برنامه ای با حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد کرد و ۱۴۰ مهمان از کشورهای منطقه و سایر کشورها در این مراسم شرکت می‌کنند.

در بیش از ۶۰ کشور، برنامه‌های یادبود توسط رایزن‌های فرهنگی برگزار می‌شود که درخواست‌های از کشورهای مختلف برای حضور خانواده شهدا وجود داشته است.

هم‌چنین در ۲۵ روستایی که رئیس‌جمهور شهید حضور یافته بود، مراسم بزرگداشت برگزار می شود.

۹ هزار کارخانه در دولت سیزدهم به تولید برگشتند که در تعداد زیادی از آنها این مراسم بزرگداشت برگزار می شود.

در شورای فرهنگ عمومی روز ۳۰ اردیبهشت به عنوان روز خدمت مجاهدانه به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *