aparat

لایروبی سد لتیان ۲۳ تیر ماه ۱۳۹۸

محمد تقی زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ درباره لایروبی سد لتیان افزود: سد لتیان آب تهران و مناطق پایین دستی را تامین می‌کند، با توجه به اینکه امسال بارندگی قابل توجهی داشتیم و در ارتفاعات نیز با بارش برف مواجه بودیم، ­طبیعتاً ورودی آب به داخل سد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است.
وی گفت: از آنجایی که معمولا هر ساله لایروبی و رسوب زدایی سد، خرداد انجام می‌شد امسال به واسطه افزایش­ حجم ورودی آب به داخل سد (دبی بی)، ­این موضوع به تیرماه منتقل شد که اکنون (امروز) سازمان آب منطقه‌ای و مجموعه عوامل اجرایی در حال انجام این امر هستند.
وی ادامه داد: با توجه به این موضوع، خروجی آب از سد لتیان بیش از ۷۰ متر مکعب در ثانیه خواهد بود که در شرایط معمول این مقدار ۱۵ تا ۲۰ متر مکعب است، به واسطه این امر قطعاً ما در پایین دست سد که خروجی آب افزایش پیدا می‌کند مسائلی را خواهیم داشت. 
معاون عمرانی استاندار تهران گفت: توصیه ما به شهروندان و کسانی که در حاشیه رودخانه جاجرود و مسیلی که به­ سد لتیان منتهی می‌شود این است که به­ همه علائم ایمنی و هشدار‌ها توجه کنند و از اطراق­ در کنار رودخانه جاجرود در یکی دو روز آینده بپرهیزند تا شاهد حوادث نباشیم.
وی افزود: به شهرداری‌ها و مناطق پایین دست هم اطلاع داده ایم تا تمهیدات لازم درنظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *